Wypowiedzi
Michael Saylor-a

Jest to 0soba odpowiedzialnej za MicroStrategy czyli firma dostarczająca analitykę biznesową, oprogramowanie mobilne i usługi oparte na chmurze. Założona w 1989 roku przez Michaela J. Saylora.

16.11.2022
Rozmowa Michaela Saylora z Bitcoin Archiwe w pokoju rozmów na Twitterze
(wypowiedz nie pełna)
(Oryginalna wersja angielska poniżej tłumaczenia)

Michaela Saylora⚡️
@saylor
Cóż, tam. Wiesz, nie ma nic nieetycznego w próbie sprzedaży tokena, o ile był to token zarejestrowany i dokonałeś odpowiednich ujawnień. Jakby miało ich być tylko milion. A potem musisz podpisać odpowiedzialność karną cywilną, jeśli kłamiesz,
prawo? A potem zostajesz poddany audytowi i ktoś i ty musicie opublikować kwartalny wynik mówiący, że tak, wciąż jest milion, i tak to działa, i w pewnym sensie upubliczniłeś się.
I tak zabezpieczyłeś się.
Właśnie teraz. Siedzimy w tym szczególnie interesującym.
Część gospodarki,
prawo, otoczenie regulacyjne ma nad nim duży znak zapytania. Kręcimy się na wietrze.
Nikt, SEC nie opublikował metodologii rejestracji cyfrowego zabezpieczenia, tokena cyfrowego, waluty cyfrowej lub towaru cyfrowego. To jest słoń w pokoju.
I tak rozsądna inteligentna krytyka branży kryptograficznej ze strony organów regulacyjnych polega na tym, że organy regulacyjne nie dały nam możliwości zarejestrowania naszych aktywów. Oni i nie ma i dlatego, że nie ma możliwości zarejestrowania majątku.
Jeśli czytasz if, czytasz prawo dotyczące papierów wartościowych.
Dosłownie w Stanach Zjednoczonych istnieje tylko jeden etyczny prawny zasób, który można kupić i handlować, a mianowicie Bitcoin. Powodem, dla którego MicroStrategy ma tylko Bitcoin, jest to, że tak naprawdę jest tylko jeden składnik aktywów, który jest wyraźnie towarem, a nie papierem wartościowym, a zatem jest to jedyna rzecz, którą można handlować. Więc jeśli każda giełda kryptowalut miała przyjąć takie stanowisko
, teraz muszą usunąć wszystko oprócz Bitcoina.
I oczywiście dlatego nie chcą tego robić. Bo nie mogłeś handlować tetherem. Nie możesz nawet handlować kręgiem. Niczym nie możesz handlować. To wszystko papiery wartościowe.
A oni to oni,
są papierami wartościowymi według testu Howeya, ponieważ są oczywiście kontraktem inwestycyjnym, ponieważ istnieje centralny emitent. Teraz zostawiam na boku tę intelektualną debatę na temat tego, czy Litecoin lub inny fork Bitcoin lub jakiś losowy zdecentralizowany dowód pracy token jest również towarem. Nie ustalono,
prawo? Jedyną rzeczą, o której wiemy, że jest ustalona, ​​jest to, że Bitcoin jest wystarczająco zdecentralizowany, aby być towarem. Więc teraz kręcimy się na wietrze.
Uh, regulatorzy nie podali, nie podali metody rejestracji.
Cyfrowe tokeny, cyfrowe papiery wartościowe, cyfrowe waluty i cyfrowe towary, a więc to jest problem.
Oznacza to, że nie ma możliwości obsługi giełdy cyfrowej, ani giełdy DFI, ani giełdy A/C Phi, ponieważ nie ma zgodnych aktywów do handlu na czymkolwiek innym niż Bitcoin, prawda? Powiedziałbym, że tak jest, jeśli opowiadam się za przemysłem kryptograficznym.
Regulatorzy muszą nam dać.
Sposób na zarejestrowanie naszych aktywów, a następnie oni i oni muszą dać nam drogę do przodu.
Są dwie drogi naprzód, Archie. Istnieje regresywna ścieżka do przodu i jest progresywna ścieżka do przodu.
Regresywna ścieżka do przodu jest najbardziej konserwatywna.
Może tylko handlować.
Handluj wyłącznie towarami cyfrowymi,
i wskażę Bitcoina i może wskażę jeszcze trzy inne. I może wskażę stabilną monetę wyemitowaną przez notowaną na giełdzie, no wiesz, spółkę notowaną na giełdzie w USA lub bank ubezpieczony przez FDC, OK. Daje to około tuzina, od 6 do 12 aktywów, którymi można handlować na dowolnej giełdzie cyfrowej na świecie,
prawo? To regresywny ruch, który się załamuje.
99,9.
Procent wszystko OK i to jest najgorszy przypadek, jeśli regulator porusza się mocno regresywnie.
Najlepszy przypadek? Znowu, jak gdybyś zaczął yo-
yo monetę i dałeś ją światu i zrzekłeś się jakiejkolwiek faktycznej własności jakiejkolwiek monety yoyo, a protokół był tak prosty, że istniało 100 zespołów programistycznych, które opracowywały monetę Yoyo.
Prawidłowy. I oświadczałeś prawnie, że nie masz żadnych tylnych drzwi i czy mógłbyś się przez nie przedostać?
Przeanalizuj i zdaj autostradę lub nie zdaj testu Howeya, to tak, być może moneta Yoyo stanie się towarem cyfrowym, a uzyskanie statusu towaru nie oznacza, że ​​​​odniesie sukces na rynku. Przy okazji, wiesz, prawdopodobnie podobnie jak Bitcoin Cash i wizja Satoshi, zderzają się z Bitcoinem, ponieważ.
Najsłabszy towar wygląda jak srebro w złocie,
a srebro zostaje zdemonetyzowane.
Ale w teorii.
Teoretycznie można stworzyć jakiś cyfrowy towar i zarejestrować go, aby prawdziwa akcja toczyła się na cyfrowych walutach, gdzie uruchomiono by kilka cyfrowych stabilnych monet.
Aby konkurować z Tetherem i kręgiem.
A potem byłyby to cyfrowe papiery wartościowe i wiesz,
zobaczylibyście wszystkie te tokeny giełdowe i wszystkie inne tokeny powinowactwa, może ich cyfrowe papiery wartościowe, jeśli istnieje firma, która je wspiera.
Tam. Jeśli uruchomisz, jeśli uruchomisz token z wieloma funkcjami, takimi jak funkcja inteligentnego kontraktu D5, i będzie tam 100 programistów,
to naprawdę wygląda jak cyfrowe zabezpieczenie, jeśli jest dyrektor generalny i co sześć miesięcy będziesz robić hard forki.
Można by pomyśleć, że Salon i Etherium wyglądają jak papiery wartościowe, ponieważ ich firmy programistyczne próbują dostarczać funkcjonalność na następną dekadę, prawda? Mapa drogowa Vitalego to praca warta dekady.
To jest firma programistyczna, która będzie wymagać miliardów dolarów inżynierii oprogramowania, aby to zrobić. Musiałbyś więc zarejestrować je jako cyfrowe papiery wartościowe i potrzebowałbyś zgłoszeń kwartalnych i zgłoszeń K. Kiedy zwalniasz połowę swojego zespołu inżynierów oprogramowania i wiesz, że pr
Hej, prawda.
Musisz powiedzieć światu, że się zmieniasz, prawda? To są istotne informacje.
Więc. Posiadaj akcje Apple o wartości 1 000 000 USD. To analogowe zabezpieczenie, a kod DTC mam w okolicy. Przeniesienie go zajmuje 48 godzin. Jest monopol. Jest tylko jedna sieć, do której można to przenieść. Handluje na NASDAQ jako monopolista. Handluje w kartelowym systemie bankowym.
Nie mogę uzyskać pożyczki od nikogo innego niż od jednego głównego brokera. Tak więc mój główny broker ma monopol na rentowność, monopol na udzielanie pożyczek, więc aktywa analogowe są uwięzione w XX wieku.
Światowe zasoby cyfrowe mogą zostać uwolnione w świecie XXI wieku.
I.
Myślę, że tak, nawet gdybym miał firmę programistyczną.
Wolałbym, żeby to była ochrona cyfrowa niż analogowa.
Gdyby SCC dało ludziom możliwość ubiegania się o cyfrowe zabezpieczenie.
Wiesz, czy nie pomyślałbyś, że akcje Apple mogą być lepsze jako cyfrowe jabłko?
Na przykład, gdyby tak było, gdyby akcje Apple były cyfrowe,
Mógłbym przenieść go na telefon z Androidem i kawałek warty 37 dolarów do kogoś w Nigerii, a on mógłby posiadać kawałek Apple. Możesz więc przekazać prawa własności i własności do dowolnego z tych 10 000 E TF. Istnieje 10 000 spółek notowanych na giełdzie, które są dość dobrze znane.
Jest 10 000 kryptowalut, to może 30 000 cyfrowych papierów wartościowych.
Że możesz faktycznie upublicznić i handlować na czymś, co obecnie nazywamy giełdami kryptograficznymi.
Binance wymienił kiedyś mstr jako token do handlu na Binance i handlował 24/7 365.
A niemieccy regulatorzy kazali im to zamknąć.
Racja, ponieważ, um, ponieważ, wiesz, Nasdaq musi mieć monopol na handel akcjami MSTR. Więc to jest to.
To trochę głupie, ponieważ o 8:00 wieczorem, jeśli Bitcoin wzrośnie o 20%, MicroStrategy zrobi lukę następnego ranka o 9:30.
Ale nie możesz na tym handlować. Więc tworzymy te nieefektywności, ponieważ analogowy rynek bezpieczeństwa jest oddzielony od cyfrowego rynku bezpieczeństwa.
Przejdę więc do ostatniej rzeczy, tokenów cyfrowych.
Spójrz na Katy Perry, która chce wydać token cyfrowy lub jakiś artysta chce wydać NFT. Prawdziwą obietnicą branży zasobów cyfrowych jest to, że powinienem być w stanie uruchomić ten token w ciągu jednego dnia.
I powinienem móc pozwolić ludziom umieścić go na swoim telefonie z Androidem i wymieniać ten token z innymi fanami, tak jak wymieniam kupon.
I ekscytujące w Nfts byłoby to, że twórcy mogą zarabiać na własnej marce.
To niezły pomysł, aby dać artystom, aktorom, muzykom i, no wiesz, filozofom siłę ich własnej marki. To nie jest zły pomysł. Zły pomysł to realizowanie go w nieetyczny, niestabilny, nierozsądny ekonomicznie sposób. Więc.
Kiedy daję komuś dolara i mieszka w Wenezueli, to jest to dobry pomysł. Kiedy umieszczam to w sieci Tron, etherium lub, wiesz, ftx, jest to zły pomysł, ponieważ zmuszam ich do handlu aktywami na nieuregulowanej, nieprzejrzystej giełdzie, która nie jest godna zaufania. Lub robię je za pomocą niezarejestrowanego tokena bezpieczeństwa, który został zmanipulowany,
wiesz, poprzez handel wewnętrzny, prawda? Więc to jest podejście.
To jest złe, to nie jest pomysł. Więc jeśli branża chce iść do przodu.
Progresywnym, inspirującym sposobem na pójście naprzód jest.
Chcemy wyemitować 100 000 cyfrowych papierów wartościowych i chcemy tokenizować akcje Apple i Facebook oraz akcje MicroStrategy.
Chcę tokenizować każdy ETF, tak jak chcę tokenizować Beto lub chcę tokenizować indeks S&P, chcę tokenizować indeks towarów. Dlaczego nie mogę kupić kawałka oleju? Mógłbyś to wziąć. Istnieje 10 000 ETF, można je wszystkie stokenizować. Możesz tokenizować wszystkie spółki notowane na giełdzie. Możesz tokenizować.
Firmy kryptograficzne, które chcą uruchomić inteligentne kontrakty lub protokoły DFI, możesz je tokenizować. A kiedy mówię o tokenizacji, naprawdę mam na myśli uczynienie ich cyfrowymi papierami wartościowymi.
Możesz udać się do 100 000 celebrytów i artystów i pozwolić im wszystkim wyemitować własny token cyfrowy, co jest znacznie mniej niż zabezpieczenie, ponieważ nie zamierzają prowadzić firmy.
Wszystko, co muszą zrobić, to potwierdzić, że tak nie jest.
Oszukuj swoich fanów, zawyżając token, ale może istnieć lekka forma.
A w lekkiej formie może być milion żetonów światła. Są trochę jak światła bezpieczeństwa. Tak więc idea zasobów cyfrowych polega na robieniu wszystkiego milion razy szybciej, milion razy taniej, milion razy lepiej
i dać prawa własności 8 miliardom ludzi. I to jest cnotliwa idea w branży kryptograficznej, gdy jest wyrażona przez etykę.
Aktorzy, którzy są dorosłymi, są po prostu etycznymi aktorami, prawda? To zrozum. To jest pomysł.
Problem w branży kryptograficznej polega na tym, że wszystkie te pomysły były realizowane przez kombinację nieetycznych aktorów lub nieodpowiedzialnych technologów.
Albo albo albo po prostu um.
Irracjonalny ekonomista. Po prostu ścigano ich w niestabilny, nieetyczny, nierealny, nieodpowiedzialny sposób.
A Ftx jest tego przykładem.
Więc duży obraz,
istnieją trzy ścieżki rozwoju dla branży. Jedna ścieżka to status quo.
Nadal skręcamy na wietrze, podczas gdy SEC i CFTC prowadzą bardzo powolne działania przeciwko.
Oszuści kryptowalut.
I problem z tymi działaniami polega na tym, że jeśli pozywasz kogoś cywilnie i ta osoba fałszuje pieniądze,
wtedy mogliby po prostu nadal fałszować pieniądze, aby się bronić, a minie cztery lata, zanim uzyskasz wynik, prawda? To jedna ścieżka, która była status quo przez ostatnie dwa lata.
I to nie jest dobra droga, ponieważ ci sami oszuści kryptograficzni, którzy używają fałszywych pieniędzy do obrony i sądu cywilnego, używają fałszywych pieniędzy do lobbowania w NDC i próbują skorumpować polityków i polityków
Tam właśnie byliśmy.
Przed krachem Ftc,
Nie sądzę, żebyśmy pozostali w tej sytuacji status quo, ponieważ myślę, że ludzie zdają sobie sprawę, że mają dużo jajek na twarzy i nie mogą sobie pozwolić na kolejne dwa do czterech lat lub osiem lat na oczyszczenie branży . Oznacza to, że zostaliśmy wyrzuceni ze status quo na lewą lub prawą ścieżkę.
Lewa ścieżka jest bardzo regresywna. Zamierzamy, wiesz, wydam notatkę.
Wszystko z ICC O, wszystko z kopalnią, wszystko z fundacją kontrolną. Wiesz, wszystko, co wygląda na zabezpieczenie, musi zostać zamknięte. Dla 100 000 różnych zasobów cyfrowych, wiesz, za ponad dekadę, nie teraz,
ale miałbyś 100 aktywów, następnie 1000 aktywów, następnie 10 000 aktywów, a następnie 100 000 aktywów cyfrowych, którymi będą handlować.
Na giełdach cyfrowych 24/7 365, które wyglądają jak Binance lub Coinbase, ale przede wszystkim wyglądają jak Binance. Chodzi mi o to, że Binance jest trochę jak robienie wszystkiego, wszędzie na świecie.
A więc giełda wyglądałaby tak, ale musiałaby być regulowana i musiałaby być przejrzysta i te giełdy musiałyby być w istocie upublicznione.
W Stanach Zjednoczonych.
ujawnić wszystkie swoje aktywa, wszystkie zobowiązania, wszystkie konflikty interesów,
a następnie prawdopodobnie będą musieli wyzbyć się konfliktu interesów. Jak nie możesz, nie możesz handlować ze swoimi klientami, prawda? Nie możesz, nie możesz wyemitować własnego papieru wartościowego, a następnie sprzedać go, ponieważ.
W tej chwili jest całkiem jasne, że uwolniony człowiek z ławicy mógł manipulować ceną stopy, aby była dowolną liczbą, jaką chciał. Nie zarabiał miliarda rocznie, podnosił cenę FTT o 3 dolary rocznie, wykorzystując 10 lub 100 milionów dolarów pożyczonych pieniędzy od swoich klientów.
I tak w tym świecie nie można ufać niczemu.
Prawidłowy.
Jedyną rzeczą, której możesz zaufać, jest to, że cały rynek jest zdecentralizowany i nikt nie ma możliwości manipulowania nim w ten sposób.
Po prostu zatrzymałbym się w tym miejscu i od razu skierowałbym twoje pytanie. Podsumowanie: przyszłość branży jest w rękach, myślę teraz o SEC i przewodniczący powiedział.
Sześć miesięcy temu, rok temu,
nie mamy uprawnień prawnych do dochodzenia jurysdykcji za granicą i niekoniecznie mamy uprawnienia prawne do wkraczania na te inne obszary. Tak więc SCC było dość niepewne, słuszne, uczciwe, dość ręce z dala.
I niezobowiązujące.
Ale myślę, że ten krach z krachem o wartości 150 miliardów dolarów,
Myślę, że tego rodzaju kryzys jest zasadniczo stwarzający okazję dla SCC do przyspieszenia i bycia znacznie bardziej autorytatywnym i asertywnym.
Dobra czy zła?
oraz
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
I właśnie tam jesteśmy.
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Kiedy rozmawiałem z niektórymi ekspertami ds. Polityki w kontekście odrzucenia ETF lub aplikacji w skali szarości dla Bitcoin ETF, kiedy została ona odrzucona.
Byli zdania, że ​​prawdopodobnie nie uzyskalibyśmy ram legislacyjnych w ciągu 12 miesięcy, aby doszło do zatwierdzenia.
Czy masz pojęcie, jak długo mogą trwać prace nad ramami legislacyjnymi?
Wprowadzony przed niektórymi z nich, myślę, że mogą nastąpić progresywne zmiany, a branża może iść do przodu, ponieważ tak mi się wydaje.
całkiem sporo z ugruntowanej branży finansowej chciałoby się zaangażować i angażuje się, ale wielu z nich jest również zniechęconych brakiem jasności regulacyjnej, więc czy tak, czy masz wyczucie ram czasowych
Sporo osób z ugruntowanej branży finansowej chciałoby się zaangażować i się angażuje,
ale także wielu z nich zniechęca brak jasności regulacyjnej. Ty też, tak. Czy masz wyczucie ram czasowych?
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Myślę, że przede wszystkim myślę, że DC zostało sparaliżowane w tej sprawie i doszło do dysfunkcyjnej relacji między branżą.
I hm, i?
Decydenci i regulatorzy zajmowali się tym przez ostatni rok i myślę, że, hm, myślę teraz, że DCCPA, czyli legislacja siedząca przed komisją, jest martwa po przybyciu. Myślę, że lobby kryptowalutowe jest sparaliżowane. Myślę, że ten Kongres jest teraz zasadniczo sparaliżowany.
Myślę, że, uh, myślę, że Crypto Bros,
prawo? Tych, którzy chcą promować niezarejestrowane papiery wartościowe za pośrednictwem zagranicznych giełd, z których? Pomyśl, że jest to bardzo polityczne. Są politycy, którzy podważą stanowisko przewodniczącego SCC i myślę, że to bardzo polityczne, ale.
Wiesz, jeśli masz zamiar zrobić progresywny ruch do przodu.
Jeśli branża ma się rozwijać,
ktoś musi ułożyć układ taksonomii proces rejestracji.
Daj ludziom oś czasu, no wiesz, i popchnij to do przodu. Wolę tak myśleć.
Prawdopodobnie decydenci odetchnęliby z ulgą, gdyby SCC właśnie opublikował stronę A10 lub 20-stronicową gazetę, mówiąc wszystkim, jak to będzie działać.
Prawidłowy.
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
i co powstrzymuje ich przed zrobieniem tego, mam na myśli
A co im w tym przeszkadza? mam na myśli.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Ale tak przy okazji, chciałbym zwrócić uwagę na DCP A, jeśli spojrzysz na to ustawodawstwo, to ustawodawstwo mówi dobrze, że uważamy, że kryptowaluty to towary i uważamy, że
wiesz, CFTC powinna to regulować, ponieważ ich towary, ale jeśli są to papiery wartościowe, to SCC powinno. Ale nie ma, nie ma mechanizmu, aby zostać zarejestrowanym jako towar lub zarejestrowany jako papier wartościowy. Nie było sposobu, aby dowiedzieć się, co jest co. I powiedzieli, że tak, myślimy o Bitcoinie i eterze.
Surowce. dobrze, dobrze,
jedna z tych dwóch rzeczy oczywiście nie jest towarem, prawda? Więc cały ten rachunek był wadliwy intelektualnie i etycznie, prawda? I, a przewodniczący NSK w tym momencie powiedział w bardzo poprawny politycznie sposób, powiedział, wiesz, mam obawy, ponieważ jest to lekka rejestracja. To jest popychane, wiesz.
Wiesz, że,
ludzie, którzy właśnie się rozbijają, uwolnił Sam Bankman, lobbowali za tym z oczywistych powodów. To jest lekkie.
rozporządzenia, ale co ważniejsze, podważa ochronę inwestycji na rynku papierów wartościowych o wartości 100 bilionów dolarów, który ma 90 lat.
To były jego słowa i to, co miał na myśli mówiąc, że Archie był.
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Ups, właśnie zdałem sobie sprawę, że właśnie wynalazłem przemysł kryptograficzny przez ostatnie pięć lat, prawda? O to chodzi, prawda? Wszystkie te tokeny kryptograficzne w istocie służą do zbierania pieniędzy poprzez omijanie przepisów dotyczących papierów wartościowych.
I to jest proces, który rujnuje cały rynek papierów wartościowych i rujnuje rynki finansowe, więc.
Więc to, co mieliśmy, było problemem, myślę, że prawnicy, prawodawcy nie mają. Ustawodawcy przedstawiają ustawy napisane przez lobbystów. Lobbyści są w znacznym stopniu kontrolowani i znajdują się pod wpływem przemysłu kryptograficznego, a ludzie tacy jak Sam Bankman zostali uwolnieni.
więc to, co mieliśmy, było problemem, myślę, że prawodawcy nie przedstawiają ustawodawstwa napisanego przez lobbystów, lobbyści są w znacznym stopniu kontrolowani i znajdują się pod wpływem przemysłu kryptograficznego i facetów takich jak sam bankman uwolniony
A branża kryptograficzna nie chce prawa dotyczącego papierów wartościowych, chce uniknąć prawa dotyczącego papierów wartościowych.
80% do 90% całego lobbingu kryptograficznego ma na celu zapobieganie stosowaniu prawa dotyczącego papierów wartościowych do tokenów kryptograficznych. Więc raczej nie myślę.
Nie sądzę, że można uzyskać szybkie, uh, szybkie rozwiązanie poprzez proces polityczny lub proces prawny. Myślę, że możesz uzyskać szybkie rozwiązanie, które jest albo progresywne, albo regresywne z SC.
Możesz.
I myślę, że musimy po prostu poczekać i zobaczyć, że to w zasadzie najciekawsza historia do obejrzenia w tej chwili.
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Dobrze,
interesującą rzeczą dla mnie w tej chwili jest obserwowanie, że istnieje prawie coś w rodzaju równoległej ścieżki działalności ze wszystkimi głównymi bankami powierniczymi w Stanach Zjednoczonych, które są teraz gotowe do przechowywania Bitcoin dla swoich klientów, zarówno instytucjonalnych, którzy widzieli wierność oferującą to również konta oszczędnościowe na emeryturę.
Tak więc dzieje się cała masa działań, jakby regulacja nie była wymagana. Zastanawiam się więc tylko z oficjalnego regulacyjnego punktu widzenia. Jako neutralny, bez zezwolenia, niesuwerenny magazyn wartości, nieskorelowany składnik aktywów.
W takim razie liczy się dla ciebie to, że setki miliardów, a następnie biliony dolarów przepłyną do Bitcoin, a cena Bitcoin wzrośnie z 16 000 $ za monetę do 160 000 $ za monetę do 1,6 miliona moneta do 10 milionów moneta. Tak to się dla ciebie liczy.
Prawidłowy. Jeśli jest tak, jak wtedy, gdy jesteś survivalowcem.
Jeśli jesteś survivalowcem i masz własną broń, własne lekarstwa i własne lekarstwa.
Masz swoją kabinę i jesteś gotowy do drogi.
Sieć na dekadę.
dobrze, wszystko będzie dobrze, jeśli reszta świata się stopi, po prostu cała światowa gospodarka i to, co istnieje na świecie, lub że suma ludzkości będzie wynosić 0,1% tego, czym była, a ty będziesz w tym punkcie 1% i wszystko będzie dobrze, ale
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Tak.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Dobra,
wszystko będzie dobrze, jeśli reszta świata się rozpłynie. Chodzi po prostu o to, że cała światowa gospodarka i to, co istnieje na świecie, lub że całkowita suma ludzkości będzie wynosić 0,1% tego, czym była. I będziesz w tym punkcie, 1% i wszystko będzie dobrze, prawda? Ale jeśli świat się nie skończy.
Prawidłowy. Ludzkość odniesie 10 000 razy większy sukces.
Bitcoin będzie dużą częścią ludzkości, prawda? Wzrośnie do 10% płynnych pieniędzy, potem 20%, a potem 30%. Więc. Więc ostatecznie.
Jeśli zdarzy mi się uwierzyć, że jestem.
Naszym celem, naszym poglądem tutaj powinno być umożliwienie każdemu przyjęcia Bitcoina tak, jak chce.
I wiesz, a hardcore, wiesz,
Maxi powinien przyjąć to z pełną samodzielnością. Ale wiesz, jeśli burmistrz Miami Beach chce objąć Bitcoin i umieścić połowę skarbu Miami Beach w Bitcoin i przechowywać go, wiesz, w BNY Mellon lub Fidelity. To jedyny sposób, w jaki burmistrz Miami Beach może przechowywać Bitcoin . Więc tak, wolałbym mieć wierność.
Miami Beach aresztuje Bitcoina. I ostatecznie tak jak MicroStrategy, tak jak nasze wybory są właściwe. Możemy albo skorzystać z instytucjonalnego depozytariusza i kupić 4 miliardy, albo nie możemy kupić żadnego.
To dla nas bardzo surowy wybór, a ty wiesz, że znasz każdego, kogo znasz, 80-letni emeryt Arian może przenieść 20% swoich aktywów na Bitcoin i swój plan emerytalny z zaufanym.
Osoby trzecie albo nie mogą.
Więc zmierzamy w kierunku tego świata.
Ma to przyspieszyć edukację. Eliminuje złych aktorów lub
wiesz.
Może zostać jeszcze kilku złych aktorów. To już czwarta, no wiesz, trzecia fala eliminowania złych aktorów. Może być czwarta lub piąta fala, ale wiesz, wykonujemy całkiem dobrą robotę, usuwając złych aktorów w branży i jesteśmy czyści,
robi całkiem niezłą robotę, wskazując na głupotę handlu żetonami lotniczymi.
I to jest świetna reklama.
Za wartość prawdziwie zdecentralizowanego zasobu i świetną reklamę dowodu pracy. Co przemawia za Bitcoinem, a co dodatkowo za Bitcoinem i ftx? Weźmy ten przykład, token FTT.
Token FTT nie był poparty dosłownie niczym. Zostało to zablokowane przez wspierane przez kilka 1 000 000 $ dziennie na handlu ukradzionymi pieniędzmi przez jedną osobę.
To właśnie wspierało FTT jak żeton lotniczy. Brak zabezpieczeń wspieranych przez oszustwa związane z papierami wartościowymi. I ostatecznie było to zabezpieczenie warte 8 miliardów dolarów.
A z drugiej strony Bitcoin?
Bitcoin powrócił o prawie 300 dodatkowych haszów.
Moc haszowania.
Cofnął się o 10,6 gigawata.
Energii. Teraz mówię te słowa, ale ludzie nawet to nie rozumieją, co te słowa znaczą. Więc powiem inaczej.
Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych ma 53 szturmowe okręty podwodne klasy Virginia, z których każdy ma moc 30 megawatów.
Ma 14 okrętów podwodnych z pociskami balistycznymi klasy Ohio, z których każdy ma moc około 45 megawatów.
Ma 11 lotniskowców o napędzie atomowym, z których każdy ma około 195 megawatów mocy z reaktorów jądrowych. Ma 17 krążowników o mocy około 60 megawatów każdy i 62 niszczyciele.
Czy każdy z nich miałby po 30 megawatów, gdy to wszystko zsumujesz?
Prawidłowy. Że, wiesz, cała Marynarka Wojenna, nuklearna Marynarka Wojenna, działa jak 4 1/2 gigawata.
4,3 gigawata mocy. OK, więc sieć Bitcoin, wiesz, zwykliśmy mówić, że dolar amerykański jest wspierany przez siłę marynarki wojennej USA. Siłą Marynarki Wojennej. No cóż, tak jest.
A teraz wiesz, czym jest Marynarka Wojenna. Marynarka to nie 10 gigawatów. Bitcoin ma moc 10,6 gigawatów. To jak podwójna energia, która napędza całą marynarkę wojenną USA.
Inny sposób myślenia o tym jako o pełnej elektrowni jądrowej może generować GW, ogromny. To jak 10 1/2 pełnych elektrowni jądrowych na wyczerpaniu.
Ale jest lepiej, ponieważ jest rozproszona w całej sieci i nie można określić, gdzie ta energia jest bardziej rozproszona niż w marynarce wojennej, jest bardziej rozproszona niż w elektrowni jądrowej. Nie możesz tego zatrzymać.


Reszta kryptowalut jest tym, czym uwolnił się Sam Bankman i czym był Ftx i czym jest FTT i i.
Wiesz, Satoshi powiedział:
nie ufaj stronom trzecim. Cóż, on ma rację. To tak, jakbyś miał bank w zachodnim świecie i tam była armia prawników i armia księgowych i gdyby była armia kontroli Sarbanes-Oxley, nadal nie powinieneś im ufać.
Chodzi o to, że jeśli absolutnie musisz zaufać kontrahentowi,
chciałbyś, aby był to kontrahent prowadzony przez grupę ludzi, którzy martwią się, że pójdą do więzienia, jeśli z tobą spieprzą. Wiesz, kiedy podpisałem to oświadczenie Sarbanes-Oxley, to nie tylko ja podpisałem.
To tak, jakby za osobą za osobą za osobą za osobą, która patrzy, była osoba i wszyscy myśleli, że to wszystko się zgniecie i.
Nie ma takiej możliwości.
jakbym powiedział hej, chcę wysłać miliard dolarów bitcoinów do ftx, mój cały dział księgowości podałby się do dymisji, mój zarząd zrezygnowałby, mój dyrektor finansowy zrezygnowałby, mój gc zrezygnowałby, a audytorzy zrezygnowaliby, rozumiesz, że to jak kiedy
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Na przykład, gdybym powiedział, hej, chcę wysłać miliard dolarów Bitcoin do ftx, cały mój dział księgowości podałby się do dymisji, moja rada dyrektorów zrezygnowałaby, mój dyrektor finansowy zrezygnowałby, mój GC zrezygnowałby i audytorzy złożyliby rezygnację. Rozumiesz,
to tak jak wtedy, gdy zaletą bycia w jednostce regulowanej w Stanach Zjednoczonych jest to, że masz uczciwego aktora otoczonego przez uczciwych aktorów.
Zachowują wobec siebie szczerość, przynajmniej dlatego, że wszyscy zaglądają wszystkim przez ramię. Nie. To nie sprawia, że ​​system działa tak dobrze jak Bitcoin.
Ale to sprawia, że ​​system działa o wiele lepiej niż ftx.
Problem w ftx polega na tym, że Sam nie miał przed kim odpowiadać oprócz siebie.
i twoja wskazówka

A kiedy połączysz to, co jest, to ściana energii.
Z innym pomysłem, którym jest hash 300 Xa, czyli moc obliczeniowa. Ten dodatkowy skrót jest napędzany przez Silicon A6, który miał, kiedy go ostatnio sprawdzaliśmy.
To 2200 razy większa przewaga obliczeniowa niż w przypadku komputerów ogólnego przeznaczenia, więc jest to maszyna 2202 X lub silikonowa grzechotka.
To jest bieganie. I co to znaczy? Cóż, to znaczy, ile mocy obliczeniowej potrzebuję, aby dogonić sieć Bitcoin?
A odpowiedź brzmi.
Wszystko.
Ohh, jak ile mocy komputera? Wszystko,
prawo? Jeśli wykorzystasz całą moc obliczeniową Microsoftu, Azure, AW, Google, Facebooka i wszystkiego, nadal nie nadrobisz zaległości, prawda? Więc to, co ustaliliśmy, jest.
Za pomocą. Przez co? Jak?
Ile marynarki potrzebujesz, aby dogonić Bitcoina? Wszystko? Być może wszystkie marynarki na świecie zaczynają zbliżać się do potęgi Bitcoina.
A cała moc obliczeniowa świata nie stanowi 10% mocy Bitcoina, nie zniszczyłoby tego.
A kiedy patrzysz na kryptowaluty, wiesz, że to próba konkurowania.
Masz garść dowodów na istnienie sieci stawek.
A ostatnim razem, gdy obliczyliśmy, my, wiecie, obliczyliśmy, powiedzieliśmy, cóż, jeśli Bitcoin to góra Fuji, to następna jest jak ziarnko ryżu.

A więc to będzie taki moment pouczający, prawda? Tak żywo, kiedy ludzie mówią, wiesz, co jest, co jest odpowiedzialne. Dobrze,
Chcę całej mocy komputerów na świecie i całej energii, jaką może zgromadzić Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. I chcę, aby był dystrybuowany na miliony węzłów, aby chronić moje pieniądze. To właśnie jest Bitcoin. A jaka jest reszta krypto?
Reszta kryptowalut jest tym, czym uwolnił się Sam Bankman i czym był Ftx i czym jest FTT i i.
Wiesz, Satoshi powiedział:
nie ufaj stronom trzecim. Cóż, on ma rację. To tak, jakbyś miał bank w zachodnim świecie i tam była armia prawników i armia księgowych i gdyby była armia kontroli Sarbanes-Oxley, nadal nie powinieneś im ufać.
Chodzi o to, że jeśli absolutnie musisz zaufać kontrahentowi,
chciałbyś, aby był to kontrahent prowadzony przez grupę ludzi, którzy martwią się, że pójdą do więzienia, jeśli z tobą spieprzą. Wiesz, kiedy podpisałem to oświadczenie Sarbanes-Oxley, to nie tylko ja podpisałem.
To tak, jakby za osobą za osobą za osobą za osobą, która patrzy, była osoba i wszyscy myśleli, że to wszystko się zgniecie i.
Nie ma takiej możliwości.
jakbym powiedział hej, chcę wysłać miliard dolarów bitcoinów do ftx, mój cały dział księgowości podałby się do dymisji, mój zarząd zrezygnowałby, mój dyrektor finansowy zrezygnowałby, mój gc zrezygnowałby, a audytorzy zrezygnowaliby, rozumiesz, że to jak kiedy
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Na przykład, gdybym powiedział, hej, chcę wysłać miliard dolarów Bitcoin do ftx, cały mój dział księgowości podałby się do dymisji, moja rada dyrektorów zrezygnowałaby, mój dyrektor finansowy zrezygnowałby, mój GC zrezygnowałby i audytorzy złożyliby rezygnację. Rozumiesz,
to tak jak wtedy, gdy zaletą bycia w jednostce regulowanej w Stanach Zjednoczonych jest to, że masz uczciwego aktora otoczonego przez uczciwych aktorów.
Zachowują wobec siebie szczerość, przynajmniej dlatego, że wszyscy zaglądają wszystkim przez ramię. Nie. To nie sprawia, że ​​system działa tak dobrze jak Bitcoin.
Ale to sprawia, że ​​system działa o wiele lepiej niż ftx.
Problem w ftx polega na tym, że Sam nie miał przed kim odpowiadać oprócz siebie.
A twoja wskazówka była taka, że ​​kiedy jeden czy dwa, miał dwóch dyrektorów, którzy zrezygnowali z Archiego.
Szef Ftx US Right i szef Alameda. Zrezygnowali. To była twoja wskazówka. Ale miał tylko dwa.
I tak, wiesz,
ostatecznie, to jest to, uh, ten moment dojrzewania.
Moneta jest przepraszam, nie Bitcoin. Crypto musi odejść od młodości.
Podczas gdy W żywiołowej fazie, która będzie rosła w przyszłości, branża to zarejestrowane aktywa, nieuregulowane giełdy będące przedmiotem obrotu przez instytucje i masowe rozprzestrzenianie się po całym świecie.
Wiemy, że to przyszłość branży. Po prostu nie wiemy, jak duży będzie przemysł. Nie wiemy, czy branża to tylko Bitcoin.
I może pół tuzina innych rzeczy lub tuzin rzeczy, które się do tego wkradają, lub czy branża to 100 000 rzeczy,
nie wiemy tego, ponieważ tak naprawdę jest to teraz w rękach SCC, aby ustalić bardziej niż ktokolwiek inny.
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
ponieważ był to A
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
ponieważ był to zmanipulowany żeton powietrza, więc tak myślę
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Bo to był zmanipulowany żeton powietrza. Więc myślę, że to, co stanie się dalej, to oni przedstawią więcej wskazówek na temat tego, jak ujawnić to w tabelach. Myślę, że będą musieli opracować wytyczne dotyczące przejść. Myślę, że będzie dużo komentarzy społeczności.
Jestem pewien, że ta kryptograficzna rzeź w Ftx spowoduje, że zatrzymają się i zastanowią, które aktywa należy faktycznie uznać.
aktywów cyfrowych uzyskałyby wartość godziwą
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Aktywa cyfrowe, czy osiągnęłyby godziwą wartość, wiesz,
i myślę, że odpowiedzialną rzeczą byłby po prostu Bitcoin i nic więcej, dopóki nie zrobimy większego postępu. Ale myślę, że to wszystkie elementy do rozważenia i harmonogram.
Um,
będziemy od połowy przyszłego roku do końca przyszłego roku, zanim którekolwiek z tych rzeczy zacznie obowiązywać, ponieważ będą musieli udzielić więcej wskazówek dotyczących ujawnień, więcej wskazówek dotyczących przejścia. Zdobędą informacje zwrotne od społeczności, przepracują problemy.
Nie spodziewałbym się więc zmian w raportowaniu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ale myślę, że jest to z pewnością pomyślne dla Bitcoina jako instytucjonalnego składnika aktywów skarbowych.
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Michael, jak dotąd byłeś bardzo hojny w swoim czasie, ale chcę ci zadać ostatnie pytanie. A to o Bitcoinie,
cena i, wiesz, cykl rynkowy, w którym się znajdujemy. Jak myślisz, że jesteśmy liderem? Jak widzi Pan drogę wyjścia z obecnego rodzaju zawirowań na rynku?

Michaela Saylora⚡️
@saylor
Wiesz, myślę, że Bitcoin przechodzi przez te cykle wzrostów i spadków, prawda. I widzieliśmy, widzieliśmy jeden ekstremalny cykl, który nazywał się, wiesz,
to przyprawianie, wyżarzanie, dojrzewanie.
Gdzie usuwasz wszystkie brudy, usuwasz turystów i usuwasz dźwignię.
Jednym z nich był marzec 2020 r., kiedy ludzie, którzy nie mieli przekonania, zostali wyrzuceni z klasy aktywów, a Bitcoin handlował ogromną kwotą w przedziale 4000, a następnie miał całkiem zdrowe ożywienie z powrotem do ośmiu 9000 lub coś takiego dość szybko później .
Archiwum Bitcoinów 🗄🚀🌔
@BTC_Archiwum
Hmm.
Michaela Saylora⚡️
@saylor
Um,
i myślę, że teraz jesteśmy um.
Były jakieś 122028 miesięcy później lub 2 1/2 roku później i.
Widzimy, jak ogromna ilość dźwigni jest usuwana z systemu.
Wiesz, rynek został wczoraj zamknięty w samym środku kryptońskiej rzezi. Jeśli cofniesz się i spojrzysz na wydajność każdego zasobu od czasu wejścia do MicroStrategy,
wiesz, że weszliśmy w Bitcoin latem 2020 r. i 10 sierpnia 2020 r. Nie kupiliśmy ani grosza Bitcoin.
Dobra, jeśli jedziesz od 10 sierpnia 2020 roku.
Do wczorajszego zamknięcia rynku.
Srebro spada o 25%.
Złoto spadło o 12%.
NASDAQ rośnie o 3,5 proc.
SNP wzrósł o 18%.
Bitcoin rośnie o 42%.
Więc w tamtym okresie,
Bitcoin przewyższył NASDAQ o czynnik 1010 X więcej niż 10X w prawo i ponad dwukrotnie więcej niż S&P. Całkowicie zniszczył złoto i całkowicie zniszczył srebro.
Prawidłowy. Um, jeśli o to chodzi, Archie, nie do własnego domu, ale nawet mikrostrategie, to samo, wiesz, wiesz,
zwrot w wysokości 40%, gdy związaliśmy nasz wagon z Bitcoinem i chociaż jesteśmy na kolejce górskiej, Bitcoin radzi sobie lepiej i to w zasadzie stabilizuje nasz bilans.
Podam jeszcze jedną statystykę. Jeśli cofniesz się do połowy lata 2020 roku i powiesz och, och, co ja zrobię? Lepiej kupię cyfrowy monopol.
Gdybyś kupił Amazon latem 2020 r., a oni mają monopol na dostawę do domu i monopol na przetwarzanie w chmurze.
Jestem w 37% Archiem.
Netflix miał monopol na domowe przesyłanie strumieniowe ze spadkiem o 36%.
Microsoft ma monopol na całe oprogramowanie dla przedsiębiorstw na świecie, ale musi mieć nie wiem ile 40 milionów firm jako klientów. Microsoft rośnie o 16%.
Google, monopolista na YouTube i wszystkie wyszukiwarki, wzrosły o 32%. Apple, monopolista na wszystko, co porusza się w telefonie.
33% każdej dużej firmy technologicznej zostało pokonane przez Bitcoin Archie.
Bitcoin pokonał wszystkie duże firmy technologiczne, Bitcoin pokonał każdą większą klasę aktywów i mierzę wydajność po trzech kolejnych krachach kryptowalut.
Bitcoin pokonał wszystkie duże firmy technologiczne, Bitcoin pokonał każdą większą klasę aktywów i mierzę wydajność po trzech kolejnych krachach kryptowalut.
Prawidłowy. No i krach ftx o wartości 15 miliardów dolarów, no wiesz, po tym, jak Fed podniósł stopy procentowe 40-krotnie w krótkim okresie.
A więc wiesz, że przy tych wszystkich rzeczach ludzie mogą naprawdę się zdenerwować, skupiając się na najbliższym czasie.
Ale.
Jeśli nie spędziłeś 10 godzin na studiowaniu Bitcoina.
Prawdopodobnie nie powinieneś mieć żadnego z nich. Wpadniesz w panikę, sprzedasz to w taki czy inny sposób. Jeśli spędziłeś 10 godzin myśląc o Bitcoinie,
widać, że to jedyny na świecie niesuwerenny niedobór towarów cyfrowych, prawda? Że może służyć jako deflacyjna waluta. To jedyne. Nie ma nic innego. A gdybyś wykonał tę pracę, powiedziałbyś, cóż, to oczywiście coś, co powinienem trzymać przez dekadę.
A jeśli spojrzysz na ostatnie 2 i pół roku,
to krzyczący zwycięzca.
Tak, ale były trzy awarie i jesteśmy w trakcie najgorszego po tym, jak Bitcoin wzbił się do 69 000, rozbił się, poszybował do 65 000, rozbił się, wzrósł do 45 000 i rozbił się.
Gdzie to, że jesteśmy w najgorszym dołku trzeciego krachu i wciąż niszczy NASDAQ 10-krotnie.
A więc
.
Z tego wniosek.
Jeśli możesz, trzymaj jeszcze jedną monetę przez cztery do 40 lat.
Wkładasz to w coś, co jest najsilniejsze.
Własność, którą możesz, a Bitcoin jest najsilniejszym długoterminowym magazynem wartości, jaki znajdziesz.
Nie powinieneś tego oceniać, dopóki nie przeczekasz co najmniej czteroletniego cyklu,
ale prawdopodobnie nie powinieneś go kupować, chyba że jesteś, chyba że studiowałeś wystarczająco dużo, aby zobowiązać się do trzymania go tak długo, jak możesz to rozsądnie trzymać.
To jedyna rzecz, która powinna mieć wartość za 100 lat i nic innego na świecie nie powinno mieć wartości za 100 lat.
Więc tak myślę.
Jeśli spojrzysz na świat,
świat składa się z ludzi, którzy to rozumieją, a oni są hodlerami i trzymają Bitcoiny, ich średni koszt w dolarach i kupują więcej. A jeśli jesteś jedną z tych osób, bitcoin jest dla ciebie na sprzedaż, prawda? Bitcoin jest na sprzedaż dla każdego, kto go kupi. Ilekroć wpadniesz w panikę, wszyscy moi ludzie sprzedający Bitcoiny, pamiętajcie,
ktoś kupuje Bitcoina. Jest, jest ktoś, kto kupuje od sprzedawcy, prawda? I tak i tak.
Jeśli wykonałeś pracę, nie ma w tym nic złego. Widzisz, że Bitcoin po prostu się wzmacnia, staje się bardziej witalny, silniejszy, szybszy, twardszy, mądrzejszy, prawda? Bitcoiny stają się coraz lepsze, a konkurenci Bitcoina.
I wysadzanie w prawo i lewo. Każdy promotor krypto wysadza w powietrze, każdy token powietrza wysadza się w powietrze na pasie startowym dla tych wszystkich. Wiesz, że te banki kryptograficzne Wildcat odchodzą.
Prawidłowy. Uh, główny świat, główny nurt świata. Media głównego nurtu, politycy głównego nurtu kształcą się.
I zaczynają zdawać sobie sprawę, że Bitcoin to dobra rzecz. Właśnie mieliśmy senatora na podłodze, wiesz, w stolicy, stojącego w telewizji, mówiącego, że Bitcoin jest inny, prawda? Nikt nie wstaje i nie mówi, że ten żeton lotniczy jest inny. Nikt nie zamierza.
Słusznie, bo to się nie wydarzy.
Więc wiesz, weź Longview.
Wykonuj swoją pracę. Wykonaj pracę dobrze. Idź do pracy. Zarabiać pieniądze. Zarządzaj swoimi finansami odpowiedzialnie zarządzaj swoimi finansami, gdy masz nadwyżkę pieniędzy do wrzucenia do Skarbonki i chcesz ją odłożyć na dłużej, na emeryturę, dla swoich dzieci, na lepsze życie.
Wiesz, zamieniasz to w Bitcoina. Co do reszty, reszta jest.
Cała branża zasobów cyfrowych to dynamicznie rozwijająca się branża. Jest dużo niepewności. Istnieje duża konkurencja, istnieje wiele możliwości i istnieje wiele zagrożeń. A jeśli skupienie się na tym jest twoją pełnoetatową pracą, to wiesz, że właśnie to zamierzasz zrobić. Jeśli ty,
Moją jedyną radą dla ludzi z branży jest to, że wielu ludzi w branży tworzy niestabilne produkty.
Podobnie jak sieć dowodu stawki, w której możesz wymienić swoje monety w ciągu 48 godzin, jest to niestabilna sieć. Ma naturalną częstotliwość.
Znasz jedną setną część roku.
Dosłownie rozpadnie się pod wpływem zmienności,
prawo? Wysadzi się w powietrze jak stopiona Terra Luna. Tak więc wytyczanie sieci o krótkiej częstotliwości własnej to po prostu złe konstrukcje inżynierskie. Jedynym powodem, dla którego Ethereum się teraz nie trzęsie, jest to, że wszystko do jedzenia jest zamknięte na zawsze, prawda? Jeśli odblokują ETH w prawo, może się rozpaść, prawda? Bitcoin jest.
Jest dobrze zaprojektowaną siecią z.
2200 do jednej grzechotki silikonowej z naturalną częstotliwością ośmiu lat. To znaczy, że jest to coś rzędu ośmiu, no wiesz. Potem te dowody stawki nie tote, dowód sieci tokenów stawki. Więc jeśli zamierzasz być w branży, buduje dobrze zaprojektowane rzeczy, które są stabilne.
Następnie upewnij się, że są etyczne.
Jeśli tworzysz zabezpieczenie, zarejestruj prawo do zabezpieczenia. nie. Nie próbuj tego maskować. Bezpieczeństwo jest towarem, ponieważ jest nieetyczne i ostatecznie zwraca przeciwko tobie każdą uczciwą osobę na tej planecie. I jest więcej uczciwych ludzi na planecie niż nieuczciwych ludzi na planecie.
I wreszcie, wiesz, upewnij się, że jest to uzasadnione ekonomicznie.
Prawidłowy. Uh, 21 milionów ograniczonych monet i nie możesz zrobić więcej. To ekonomicznie uzasadnione. Kiedy ciągle mieszasz politykę gospodarczą lub jest to aktywo inflacyjne, wiesz, że skończysz tworząc srebro kontra złoto lub miedź kontra srebro,
i wkrótce będziesz miał 10 monet lub mosiężnych pensów. Zdemonetyzują, bo nie są nic warci. I to byłaby rada dla kogokolwiek, niezależnie od tego, kim jesteś.
Wiesz, w tradycyjnym biznesie lub biznesie kryptograficznym, więc.

 

ORGYNAL ANG:

Michael Saylor⚡️
@saylor
Well, uh, there. You know, there’s nothing unethical about trying to sell your token as long as it was a registered token and you made the proper disclosures. Like there’s only ever going to be a million of them. And then you have to sign up to criminal civil liability if you lie, right? And then you get audited and someone and you have to publish a quarterly result saying, yeah, there’s still a million, and this is what it does, and you’ve kind of taken yourself public.
And securitised yourself so.
Right now.We are we are sitting in this particular interesting.
Part of the economy, right the the regulatory environment is got a big question mark over it. We are twisting in the wind.
No one, the SEC has not published a methodology to register a digital security, a digital token, a digital currency or a digital commodity. That is the elephant in the room there is. And and so the the reasonable intelligent criticism of the crypto industry of regulators is the regulators have not given us a way to register our assets. They and there’s no and because there’s no way to register assets.
If you read the if, you read the securities law.
Literally in the United States there is only one ethical legal asset that you can buy and trade and that is Bitcoin. The reason MicroStrategy only has Bitcoin is there is really only one asset which which is clearly a commodity and not a security and therefore that’s the only thing you can trade. So if every crypto exchange was to adopt that stance, now they have to delist everything but Bitcoin.
And of course, that’s why they don’t want to do it. Because you couldn’t trade tether. You can’t even trade circle. You can’t trade anything. They’re all securities.
And they’re they, they are securities by the Howey test because they’re obviously investment contract because there is a central issuer. Now I leave aside this intellectual debate as to whether Litecoin or some other Bitcoin fork or some random decentralised proof of work token is also a commodity. It has not been established, right? The only thing we know that is established is Bitcoin is a is sufficiently decentralised to be a commodity. So we are twisting in the wind right now.
Uh, the regulators have not given have not given a method to register.
Digital tokens, digital securities, digital currencies and digital commodities and and so that’s a problem.
That means there’s no way to operate a digital exchange, either a DFI exchange or A/C Phi exchange, because there’s no compliant asset to trade on anything, any of them other than Bitcoin, right? And so that is if I’m if I’m arguing for the crypto industry, I would say.
The regulators need to give us.A way to register our assets and then they and they need to give us a path forward.
There are two paths forward, Archie. There’s a regressive path forward, and there’s a progressive path forward.
The regressive path forward the most conservative is.
Can only trade.
Only trade digital commodities, and I’ll designate Bitcoin and I might designate three others. And maybe I’ll designate a stable coin issued by a publicly traded, you know, publicly traded company in the US or an FDC insured bank, OKAY. That gets you to about a dozen, 6 to 12 assets that can be traded on any kind of digital exchange in the world, right? That’s the regressive move that collapses.
99.9.
Percent of everything OK and that’s the worst case if they, if the regulator is move hard regressively.
The best case?Again, like if you if you started yo-yo coin and you gave it to the world and you disclaimed any beneficial ownership of any of yoyo coin and the protocol was so simple that there were 100 development teams that were developing for Yoyo coin.
Right. And you were attesting legally that you don’t have any back door and if and and if you could get through that?
Analysis and pass the highway or fail the Howey test, then yeah, maybe Yoyo coin becomes a digital commodity and and you get commodity status doesn’t mean it’ll be successful in the market. By the way, you know, probably like Bitcoin Cash and Satoshi vision, they crash against Bitcoin because.
The weakest commodity looks like silver to gold, and silver gets demonetised.
But in theory.
In theory you could create some kind of digital commodity and register it that the real action would be on on digital currencies where there would be a bunch of digital stable coins launched.
To compete with Tether and circle.
And and then they’d be digital securities and you know, you would see all these exchange tokens and all these other affinity tokens, maybe their digital securities if there’s a company backing them.
Right there. If you launch, if you launch a a token with a lot of functionality, like smart contract D5 functionality, and there’s 100 developers, it really does look like a digital security if there’s a CEO and you’re going to do hard forks every six months.
You would think Salon and Etherium, they both look like securities because their software companies attempting to ship functionality for the next decade, right? Vitali’s Road map is a decade worth of work. That is a software company that’s going to require billions of dollars of software engineering to do it. So you would need to register those as digital securities and you would need quarterly filings and a K filings. When you fire half your software engineering team and and you know and you pr
Hey, right. You have to tell the world that you’re changing, right? That’s that’s material information.
So.Own $1,000,000 of Apple stock. It’s an analogue security and I have the DTC at around. It takes 48 hours to move it. There’s a monopoly. There’s only one network to move it on. It trades on NASDAQ as a monopoly. It trades on a cartel banking system. I can’t get a loan on it from anybody other than a single prime broker. So my prime broker is monopoly on yield, a monopoly on on lending, and so analogue assets are trapped in the 20th century.
World digital assets could be unleashed to the 21st century world.
And.
I would think I would, even if I got a software company. I’d rather it be a digital security than an analogue security.
If the SCC gave people a a way to apply to be a digital security.
You know, wouldn’t you think that Apple stock might be better as digital apple?
Like if if did, if Apple stock was digital, I could move it on an Android phone and a chunk of $37 worth to someone in Nigeria and they could own a chunk of Apple. So you can give property rights and and ownership in any of those 10,000 E TF. There’s 10,000 publicly traded companies that are fairly well known.
There’s 10,000 cryptos, that’s 30,000 maybe digital securities.
That you might actually take public and you might trade on what we think of as crypto exchanges right now.
Binance once listed mstr as a token to trade on Binance and it traded 24/7 365.
And the German regulators made them shut it down.
Right, because, um, because, you know, Nasdaq’s gotta have monopoly on mstr stock trading. So it’s it’s.
It’s kind of silly because at 8:00 o’clock at night, if Bitcoin goes up by 20%, MicroStrategy is gonna gap up the next morning at 9:30 AM.
But you can’t trade on that. So we create these inefficiencies because the analogue security market is disjointed from the digital security market.
So let me move on to the last thing, digital tokens.
Look at Katy Perry wants to issue a digital token or some artist wants to issue an NFT.The real promise of the digital asset industry is I ought to be able to spin up that token in a day.
And I ought to be able to let people put it on their Android phone and trade that token to other fans, just like I trade a coupon.
And it would be the thing that’s exciting about Nfts is the creators can monetise their own brand.
It’s not a bad idea to give artists and actors and musicians and, you know and philosophers their own brand power back to them. That’s not a bad idea. The bad idea is pursuing it in an unethical, unstable, economically unsound fashion. So.
When I give someone the dollar and they live in Venezuela, that’s a good idea. When I put it on the Tron network or etherium or or, you know, ftx, it’s a bad idea because I’m, I’m making them trade the asset on an unregulated, opaque exchange that’s not trustworthy. Or I’m making them by an unregistered security token which has been manipulated, you know, via inside trading, right? So it’s the approach.
That is bad is not the idea. So if the industry wants to move forward.
The progressive, inspirational way to move forward is.
We want to issue 100,000 digital securities and we want to tokenise Apple stock and Facebook stock and MicroStrategy stock. I want to tokenise every ETF like I want to tokenise Beto or I want to tokenise the S&P index, I want to tokenise the commodities index. Why can’t I buy a piece of oil? You could toke it. There are 10,000 ETF, you could tokenise them all. You could tokenise all the publicly traded companies. You can tokenise.
Crypto companies that want to launch smart contract or DFI protocols, you could tokenise them. And when I say tokenise I really mean make them digital securities.
You could go to 100,000 celebrities and artists and let them all issue their own digital token, which is a lot less than a security because they’re not going to run a company. All they need to do is attest that they don’t.
Defraud their fans by inflating the token, but there’s there might be a light form.
And in a light form, maybe there’s a million light tokens. They’re kind of like security lights.So, so the idea of digital assets is do everything a million times faster, a million times cheaper, a million times better, and give property rights to 8 billion people. And that’s the that’s the virtuous idea in the crypto industry when articulated by ethical.
Actors that are adults just ethical actors, right? That understand it. That’s the idea.
The problem in the crypto industry is all those ideas have been have been pursued by a combination of of unethical actors or irresponsible technologists.
Or or or just um.
Irrational economist. They’ve just been pursued in an unstable, unethical, like non viable, irresponsible fashion.
And Ftx is the poster child of that.
So, big picture, there’s three paths forward for the industry. One path is status quo.
We continue to twist in the wind while the SEC and CFTC pursue very slow enforcement actions against.
Crypto scammers.
And, and the problem with those actions is if you sue someone civilly and they’re counterfeiting money, then they could just keep counterfeiting money to defend and it takes four years before you get a result, right? That’s one path that has been the status quo for the past two years. And that’s not a good path because the same crypto scammers that are using counterfeit money to defend and civil court are using counterfeit money money to lobby NDC and try to corrupt the politicians and the polit
That was where we were.
Before Ftc’s meltdown, I don’t think we’re going to stay in that status quo situation because I think people realise there’s a lot of egg on their face and they can’t afford to take another two to four years or eight years to clean up the industry. So that means we’ve been kicked out of the status quo to either the left path or the right path. The left path is very regressive. We’re going to, you know, I’m going to issue a memo.
Everything with an ICC O, everything with an with a pre mine, everything with a controlling foundation. You know, everything that looks like a security, it all has to be shut down.For 100,000 different digital assets, you know, over a decade from now, not now, but you would have 100 assets, then 1000 assets, then 10,000 assets, then 100,000 digital assets they would be trading.
On 24/7 365 digital exchanges that kind of look like Binance or look like Coinbase, but especially the look like Binance. I mean Binance is is kind of like doing Everything Everywhere in the world. And so the exchange would look like that, but they would be have to be regulated and they have to be transparent and those exchanges would have to in essence come public.
In the United States.
Disclose all their assets, all their liabilities, all their conflicts of interest, and then they probably have to divest themselves of their conflict of interests. Like you can’t, you can’t trade against your customers, right? You can’t, you can’t issue your own security and then trade your security because.
It’s it’s pretty clear right now that sandbank man freed could manipulate the price of ft to be any number he wanted it to be. He wasn’t making a billion a year, he was moving the price of FTT up $3 per year using 10 or $100 million of borrowed money from his customers.
And so in that world, you can’t trust anything.
Right. The only thing you can trust is when the entire market is decentralised and no one has the leverage to manipulate it so.
I would just pause right there and I’d take your question right there. Summary is the future of the industry is in the hands I think of the SEC right now and and the chair has said.
Six months ago, a year ago, we don’t have the legal authority to assert jurisdiction offshore and we don’t necessarily have the legal authority to get in these other areas. So, so the SCC has been fairly diffident, right, fair fairly hands off.
And and noncommittal.
But I think that this crash with $150 billion meltdown, I think this kind of is the crisis that that basically creates the opportunity for the SCC to step up and be much more authoritative and assertive.
Good or for bad?
and
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
And that’s where we are.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
When I spoke to some policy policy experts in the context of the ETF rejection or grayscales application for a Bitcoin ETF, when that was rejected.
They were of the view that it would probably, we wouldn’t get a legislative framework within 12 months in order for an approval to take place. Do you have a sense of how long a legislative framework might take to be?
Introduced before some of these, I guess progressive changes can take place and the industry can move forward, because it does seem to me that.
quite a lot of the established financial industry would like to get involved and are getting involved but also many of them are put off by the lack of regulatory clarity as well so do you yeah do you have a a sense for the time frame
Quite a lot of the established financial industry would like to get involved and are getting involved, but also many of them are put off by the lack of regulatory clarity as well. So do you, yeah. Do you have a a sense for the time frame on?
Michael Saylor⚡️
@saylor
I think first of all, I think that the that DC has been paralysed on this issue and it’s there’s been a dysfunctional relationship between the industry.
And um, and?
The policymakers and the regulators on this for the past year and I think that, um, I think right now that DCCPA, which was the legislation sitting in front of the committee that’s dead on arrival. I think the crypto lobby is paralysed. I think that that Congress is substantially paralysed right now.
I think that, uh, I think that the crypto Bros, right? The the ones that want to promote unregistered securities via offshore exchanges, of which?Think that there it’s very political like that. There are politicians that will undermine the chair of the SCC and I think it’s very political, but.
You know, if you’re gonna get a progressive move forward.
If the industry is going to progress, someone’s gotta layout the taxonomy layout the registration process.
Give people a timeline, you know, and and drive this thing forward. I’d rather think that.
Probably the policymakers would just breathe a sigh of relief if if the SCC just published A10 page or 20 page paper just telling everybody how this is going to work.
Right.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
and what’s preventing them from doing that i mean
And what’s preventing them from doing that? I mean the.
Michael Saylor⚡️
@saylor
But by the way like like to make a point on the DCP A if you look at that legislation, that legislation said well we kind of think that crypto is commodities and we think that the, you know, the CFTC should regulate it because their commodities but if they’re securities then the SCC should. But there is no, there is no mechanism to get registered as a commodity or registered as a security. There was no way to figure out what was what. And they said yeah, we kind of think the Bitcoin and ether.
Commodities. OK, well, one of those two things is obviously not a commodity, right? So that entire bill was intellectually defective and ethically defective, right? And, and the chair of the SCC at that point said in a very politically correct fashion, he said, you know, I have concerns because this is light registration. It’s being pushed by, you know.
You know, the people that just crash, Sam Bankman freed was lobbying for this for obvious reasons. It’s light.
Regulation, but but more importantly, it undermines the investment protections in $100 trillion securities market that are 90 years old.
Those were his words, and what he meant by that Archie was.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Oops, I just realised I just invented the crypto industry for the past five years, right? That’s what’s going on, right? All of these crypto tokens are, in essence, raising money by ducking securities laws.
And and that’s the process that wrecks the entire securities market and wrecks the financial markets, so.
So what we had was a problem, I think, that the legal, the lawmakers don’t. The lawmakers put forward legislation written by lobbyists. The lobbyists are substantially controlled and influenced by by the crypto industry and guys like Sam Bankman freed.
so what we had was a problem i think that the legal the lawmakers don’t the lawmakers put forward legislation written by lobbyists the lobbyists are substantially controlled and influenced by by the crypto industry and guys like sam bankman freed
And the crypto industry doesn’t want securities law, they want to duck securities law. 80% to 90% of all the crypto lobbying is to prevent securities law from being applied to the crypto tokens. So I don’t really think.
I don’t think you get a quick, uh, a quick solution via the political process or the legal process. I think that you may get a quick solution which is either progressive or regressive from the SC.
You may. And I think that we’re just gonna have to wait and see that that’s that’s basically the the most interesting story to watch right now.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Well, the interesting thing for me right now is watching there’s almost kind of like these parallel lane of activity with all of the major custodian banks in the United States who are ready now to custody Bitcoin for their customers, both institutional retail which saw fidelity offering it to retirement savings accounts as well. So there’s a whole bunch of activity going on as if regulation is not required. So I’m just wondering from the from the official regulatory point of view.As a neutral, permissionless, nonsovereign store of value, uncorrelated asset.
Then the way it matters to you is that hundreds of billions and then trillions of dollars are going to flow into Bitcoin, and Bitcoin’s price is going to go from $16,000 a coin to $160,000 a coin to 1.6 million a coin to 10 million a coin. That’s how it matters to you.
Right. If it’s just like when you’re the survivalist. If you’re the survivalist and you’ve got all your own guns and all your own medicine and all your own.
Got your cabin and you’re ready to go.
The grid for a decade.
okay you’re going to be fine if the rest of the world melts down it’s just that the entire world economy and and what what the world exists or that the sum total of humanity is going to be .1% of what it was and you’ll be in that point 1% and you’ll be fine right but
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Yeah.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Okay, you’re going to be fine if the rest of the world melts down. It’s just that the entire world economy and and what what the world exists or that the sum total of humanity is going to be .1% of what it was. And you’ll be in that point, 1% and you’ll be fine, right? But if the world doesn’t end.
Right. Humanity will be 10,000 times more successful.
Bitcoin is going to be a large portion of whatever humanity is, right? It’s going to grow to be 10% of the liquid money and then 20% and then 30%. So. So ultimately.
If if I happen to believe that I’m.
Our goal, our view here ought to be let everybody embrace Bitcoin the way they want.
And you know, and the hardcore, you know, Maxi should embrace it with complete self sovereignty. But you know, if the Mayor of Miami Beach wants to embrace Bitcoin and put half of the Miami Beach treasury in Bitcoin and custody it, you know, at BNY Mellon or Fidelity.That’s the only way that the Mayor of Miami Beach can custody Bitcoin. Then yeah, I’d rather have fidelity.
Miami Beach custody Bitcoin right. And ultimately just like MicroStrategy like our choices right. We can either use an institutional grade custodian and buy 4 billion or we can’t buy any.
It’s it’s a very stark choice for us and my you know you know any you know 80 something oxygen Arian retiree can either move 20% of their assets into Bitcoin and their retirement plan with a trusted.
Third party or they can’t.
So we’re we’re moving toward that world.
This is going to accelerate the education. It wipes out the bad actors or, you know.
There may be a few more bad actors left. This is the 4th, you know, the the 3rd wave of wiping out bad actors. There might be a fourth or a fifth wave, but we’re, you know, we’re doing a pretty good job of cleaning out the bad actors in the industry, and we’re clean, doing a pretty good job of of pointing out the foolishness of trading air tokens.
And this is this is a great advertisement.
For the value of a truly decentralised asset and the great advertisement for proof of work.What backs Bitcoin and what’s additionally Bitcoin and ftx? And let’s just take this example, the FTT token. The FTT token was backed literally by nothing. It was blocked by backed by a couple of $1,000,000 a day of wash trading with stolen money by one person.
That’s what backed FTT like an air token. No security backed by backed by securities fraud. And eventually it got to be $8 billion worth of collateral.
And, um, Bitcoin on the other hand?
Bitcoin’s back by nearly 300 extra hash.
Of hash power.
Turned back by 10.6 gigawatts.
Of energy. Now I say those words, but people don’t even it doesn’t register with them what those words mean. So let me say to a different way.
The United States Navy has 53 Virginia class attack submarines that have 30 megawatts each. It has 14 Ohio class ballistic missile submarines that have about 45 megawatts of power each.
It has 11 nuclear powered aircraft carriers with about 195 megawatts of power each from their nuclear reactors. It’s got 17 cruisers that run about 60 megawatts each and 62 destroyers. Would they have something like 30 megawatts each when you add it all up?
Right. That, you know, the entire Navy, the nuclear Navy, it’s running like 4 1/2 gigawatts.
4.3 gigawatts of power. OK, so the Bitcoin network, you know, we we used to say that the US dollar is backed by the strength of the US Navy. By the power of the Navy. Well, it is. And now you know what the Navy is. The Navy isn’t 10 gigawatts. Bitcoin is 10.6 gigawatts. It’s like double the energy that powers the entire U.S. Navy.
Another way to think of it as as a full on nuclear power plant might generate a GW, a massive one. It’s like 10 1/2 full on nuclear power plants running all out. But it’s better because it’s distributed everywhere in the grid and you can’t identify where that energy it’s more distributed than the Navy, it’s more distributed than nuclear power plant. You can’t stop it.


The rest of crypto is what Sam Bankman freed was and what Ftx was and what FTT is and and.
You know, Satoshi said, don’t trust third parties. Well, he’s right. It’s like if you have a bank in the Western world and there’s an army of lawyers and an army of accountants and and if there’s an army of Sarbanes-Oxley controls, you still shouldn’t trust them.
The point really is, if you absolutely must trust a counterparty, you would, you would like for it to be the counterparty that’s run by a bunch of people that are worried they’re going to go to gaol if they screw up with you. You know, when I signed that Sarbanes-Oxley statement, it’s not just me signing.
It’s like there’s a person behind a person behind a person behind a person that’s looking and and they’re all thinking this entire thing is going to crumple and.
There’s no way that that.
like if i had said hey i want to send a billion dollars of bitcoin to ftx my entire accounting department would have resigned my board of directors would have resigned my cfo would have resigned my gc would have resigned and the auditors would have resigned you understand it’s like when
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Like, if I had said, hey, I want to send a billion dollars of Bitcoin to ftx, my entire accounting department would have resigned, my board of directors would have resigned, my CFO would have resigned, my GC would have resigned, and the auditors would have resigned. You understand, it’s like when the advantage of being in a regulated entity in the United States is if you have an honest actor surrounded by honest actors.
They’re keeping each other honest, at least because everybody’s looking over everybody’s shoulder. It doesn’t. It doesn’t make the system work as well as Bitcoin.
But it makes the system work a hell of a lot better than ftx.
The problem in ftx is Sam had nobody to answer to but himself.
and your your tip

And when you combine that which is which is a wall of energy.
With another idea, which is 300 Xa hash, and that’s computing power. That extra hash is driven by Silicon A6 that have when we last checked it.
It’s 2200 times the computational advantage of general purpose computers, so it’s a 2202 X machine or silicon ratchet.
That’s running. And what does that mean? Well, that means that how much computing power do I need to catch up with the Bitcoin network?
And the answer is.
All of it.
Ohh, like how much computer power? All of it, right? If you took all of the computing power of Microsoft and Azure and A W and Google and Facebook and everything all of it, you’re still not catching up, right? So what we’ve established is.
By. By how? How?
How much Navy do you need to catch up with Bitcoin? All of it? All the navies in the world maybe are starting to approach the power of Bitcoin.
And all of the computing power of the world isn’t 10% of the power of Bitcoin wouldn’t dent it.
And then when you look at the cryptos, you know that that attempt to compete.
You’ve got a handful of proof of stake networks.
And the last time we calculated, we, you know, we calculated said, well, if Bitcoin is Mount Fuji, this next one is like a grain of rice.

And, and so this is going to be such a teachable moment, right? So vivid when people say, you know, what is, what is responsible. Well, I want all the computer power in the world and all of the energy that the US Navy could muster. And I want it to be distributed across millions of nodes to defend my money. That’s what Bitcoin is. And what is the rest of crypto?
The rest of crypto is what Sam Bankman freed was and what Ftx was and what FTT is and and.
You know, Satoshi said, don’t trust third parties. Well, he’s right. It’s like if you have a bank in the Western world and there’s an army of lawyers and an army of accountants and and if there’s an army of Sarbanes-Oxley controls, you still shouldn’t trust them.
The point really is, if you absolutely must trust a counterparty, you would, you would like for it to be the counterparty that’s run by a bunch of people that are worried they’re going to go to gaol if they screw up with you. You know, when I signed that Sarbanes-Oxley statement, it’s not just me signing.
It’s like there’s a person behind a person behind a person behind a person that’s looking and and they’re all thinking this entire thing is going to crumple and.
There’s no way that that.
like if i had said hey i want to send a billion dollars of bitcoin to ftx my entire accounting department would have resigned my board of directors would have resigned my cfo would have resigned my gc would have resigned and the auditors would have resigned you understand it’s like when
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Like, if I had said, hey, I want to send a billion dollars of Bitcoin to ftx, my entire accounting department would have resigned, my board of directors would have resigned, my CFO would have resigned, my GC would have resigned, and the auditors would have resigned. You understand, it’s like when the advantage of being in a regulated entity in the United States is if you have an honest actor surrounded by honest actors.
They’re keeping each other honest, at least because everybody’s looking over everybody’s shoulder. It doesn’t. It doesn’t make the system work as well as Bitcoin.But it makes the system work a hell of a lot better than ftx.
The problem in ftx is Sam had nobody to answer to but himself.
And your your tip off was like when one or two, he had two executives that resigned Archie.
The head of Ftx US right, and the head of Alameda. They resigned. That was your tip off. But he only had two.
And so, you know, ultimately, this is this is this, uh, this maturing moment.
Coin is sorry, not Bitcoin. Crypto has gotta move from its youthful.
While W exuberant phase to it’s going to be grown up in the future of the industry is registered assets, unregulated exchanges traded by institutions and bulk spreading throughout the world.
We know that’s the future of the industry. We just don’t know how big the industry is gonna be. We don’t know whether the industry is just Bitcoin.
And maybe a half dozen other things or dozen things creeping into it or whether the industry is 100,000 things, we don’t know that because that really is in the hands of the SCC right now to determine more so than anybody.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
because it was a
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
because it was a manipulated air token so i do think that
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Because it was a manipulated air token. So I do think that what’ll happen next is they will they will lay out more guideline about how you disclose these in tables. I think they’ll have to have to layout guidelines on transitions. I think they’ll be a lot of Community comment. I’m sure that this crypto carnage at Ftx will cause them to stop and and and consider which assets should actually be deemed.
digital assets would they get a fair value
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Digital assets, would they get a fair value, I you know, and I think the responsible thing would be just Bitcoin and nothing else until we’ve made more progress. But but I think that those are all the elements to consider and the timeline.
Um, we’ll be into the middle of next year to the end of next year before any of this stuff might take effect because they’re going to have to give more guidance on disclosures, more guidance on transition. They’re going to get feedback from the community, work through issues. And so I I wouldn’t expect to start to see changes in reporting in the next 12 months, but I do think it’s auspicious for Bitcoin as an institutional treasury asset for sure.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Michael, you’ve been very generous with your time so far, but I just want to ask you one last question. And that’s about Bitcoin, the price and the, you know, the market cycle that we’re in. How do you see us leading here? How do you see the path out of these current sort of market turmoil?

Michael Saylor⚡️
@saylor
You know, I think the Bitcoin, it goes through these, uh, these boom and bust cycles, right. And and we saw, we saw one extreme cycle called it, you know, it’s a seasoning, annealing, maturing.
Where you clear out all of the crud and you clear out the tourist and you clear out the leverage. And one was March of 2020 where people that didn’t have conviction got blown out of the asset class and and Bitcoin traded a huge amount in the 4000 range and then it had a pretty healthy recovery back up to eight 9000 or something pretty quickly thereafter.
Bitcoin Archive 🗄🚀🌔
@BTC_Archive
Hmm.
Michael Saylor⚡️
@saylor
Um, and I think now we’re um.
Were something like 122028 months later or 2 1/2 years later and.
We’re seeing a huge amount of leverage getting cleared out of the system.
You know, market closed yesterday right in the middle of the crypto carnage. If you went back and you looked at performance of every asset since MicroStrategy entered, you know we got into Bitcoin in the summer of 2020 and August 10th of 2020. We had not bought a dime of Bitcoin.
Okay, if you go from August 10th of 2020.
To market close yesterday.
Silver is down 25%.
Gold is down 12%.
NASDAQ is up 3.5%.
The SNP is up 18%.
Bitcoin is up 42%.
So in that time period, Bitcoin outperformed NASDAQ by a factor of 1010 X more than 10X right and more than double the performance of the S&P. It utterly destroyed gold and utterly destroyed silver.
Right. Um, I mean for that matter, Archie, not to my own home, but, but even micro strategies, the same thing, you know, you know, a 40% return where we’ve tied our waggon to Bitcoin and even though we’re on a roller coaster, Bitcoin is outperforming and and that basically stabilises our balance sheet.
Let me give you one more stat. If you go back to the middle of summer of 2020 and you said ohh my ohh my what am I going to do? I better buy a digital monopoly.
If you had bought Amazon in the summer of 2020 and they have a monopoly on home delivery and a monopoly on cloud computing.
I’m 37% Archie.
Netflix had a monopoly on home streaming, down 36%.
Microsoft has a monopoly on all enterprise software in the world, but must have I don’t know how many 40 million companies as customers. Microsoft is up 16%.
Google, a monopoly on YouTube and all search they’re up 32%. Apple, a monopoly on everything that moves on a phone.
33% every big tech company got beat by Bitcoin Archie.
Bitcoin beat all big tech companies, Bitcoin beat every major asset class and and I am measuring the performance after three successive crypto crashes.

Bitcoin beat all big tech companies, Bitcoin beat every major asset class and and I am measuring the performance after three successive crypto crashes.
Right. And the and the $15 billion ftx meltdown and you know after the Fed has jacked interest rates by a factor of 40 on the short term. And so you know with all these things people they can choose to get really worked up by fixating on the near term.
But.
If you haven’t spent 10 hours studying Bitcoin.
You probably shouldn’t own any of it. You’re gonna actually panic, sell it one way or the other. If you spent 10 hours thinking about Bitcoin, you can see that it’s the world’s only non sovereign digital commodity scarcity, right? That that can serve as a deflationary currency. It’s the only one. There’s nothing else. And if you if you did that work you would say, well it’s obviously something I should hold for a decade.
And if you’re looking at the last 2 1/2 years, it’s a screaming winner.
Yeah, but there’s been three crashes, and we’re in the middle of the worst crash after, you know, Bitcoin soared to 69,000, crashed down, soared to 65,000, crashed down, went up to 45,000 and crashed down.
Where that we’re in the worst trough of the third crash and it’s still destroying the NASDAQ by a factor of 10.
And so.
The conclusion is.
If you can, hold one more money for four years to 40 years.
You put it in something which is the strongest.
Property you can, and Bitcoin is happens to be the strongest long term store of value you’re going to find.
Shouldn’t judge it until you have waited through a four year cycle at the at the very earliest, but you probably shouldn’t buy it unless you’re unless you’ve studied enough to commit to holding it for as long as you can reasonably hold it.
That’s the one thing that should should be holding value 100 years from now, and nothing else in the world should hold value 100 years from now.
So, so I think that.
If you look at the world, the world consists of people that understand it, and they’re hodlers and they’re holding Bitcoin and their dollar cost averaging and they’re buying more. And if you’re one of those people, bitcoin’s on sale for you, right? Bitcoin’s on sale for everybody that buys it. Whenever you get freaked out, all my someone selling Bitcoin, just remember, someone’s buying Bitcoin. There’s, there’s someone that’s buying from the seller, right? And and so.
If you’ve done the work then there’s nothing wrong with this. What you see is Bitcoin is just strengthening, becoming more vital, stronger, faster, harder, smarter, right? Bitcoins is getting better and and the competitors to Bitcoin.
And blowing up right and left. Every crypto promoter’s blowing up, every air token is blowing up right the the runway for all these. You know these Wildcat crypto banks is going away.
Right. Uh, the the main world, the mainstream world. Mainstream media, mainstream politicians are getting educated.
And they’re starting to realise that Bitcoin is a good thing. We just had a senator on the floor of the, you know, in the capital standing on television saying Bitcoin is different, right? No one standing up saying this air token is different. No one’s going to.
Right, because it’s not going to happen.
So.You know, take take the Longview.
Do your job. Do the work right. Go to work. Make money. Manage your manage your finances responsibly when you have excess money to put in the Piggy Bank and you want to save it for for the long term, for your retirement, for your kids, for a better life.
You know, you roll that into Bitcoin. As for the rest, the rest is a.
The entire digital assets industry, it’s a dynamically evolving industry. There’s a lot of uncertainty. There’s a there’s a lot of competition, there’s a lot of opportunity and there’s a lot of hazard. And if it’s your full time job to focus on that, then you know then that’s what you’re going to do. If you, my only advice to people in the industry are that there’s a lot of people in the industry that they create unstable products.
Like a proof of stake network where you can redeem your coins in 48 hours is an unstable network. It’s got a natural frequency.
You know of one 100th of a year.
It will literally shake itself apart under volatility, right? It will blow itself up like Terra Luna melted down. So staking networks with with a short natural frequency are just bad engineering constructs. The only reason Ethereum is not shaking itself apart right now is all to eat is locked up forever, right? If they unlock the ETH right, it could shake itself apart, right? Bitcoin is is a.
Is a well engineered network with a.
2200 to one silicon ratchet with a natural frequency of eight years. That is to say, it’s something on the order of eight, you know.Then these proof of stake no tote, the proof of stake token networks. So if you’re going to be in the industry builds well engineered things that are stable.
Then make sure they’re ethical.
If you’re if you’re creating a security, register the security right. Don’t. Don’t try to masquerade that. The security is a commodity because it’s unethical and eventually that turns every honest person on the planet against you. And there are more honest people on the planet than dishonest people on the planet.
And then finally, you know, make sure it’s economically sound.
Right. Uh, 21 million capped coins and you can’t make anymore. That’s economically sound. When you keep screwing with the economic policy or it’s an inflationary asset, you know you’re going to end up creating silver versus gold or copper versus silver, and pretty soon you’re going to have 10 coins or brass pennies. They’re going to demonetise because they’re not worth anything. And that would be, that would be advice to, you know, to to anybody whether you are.
You know, in in a traditional business or the crypto business, so.